WordPress Admin Panele Giriş Yapma

32 0

WordPress, dünyanın en popüler içerik yönetim sistemlerinden biridir ve WP-admin sayfası, sitenizin yönetim paneline erişim sağlar. Bu rehberde, WordPress WP-admin sayfasına nasıl giriş yapabileceğinizi adım adım anlatacağım.

1. Web Sitenizin URL’sine /wp-admin Ekleyin

İlk olarak, tarayıcınızın adres çubuğuna web sitenizin URL’sini yazın ve sonuna /wp-admin ekleyin. Örneğin:

Bu adres sizi WordPress giriş ekranına yönlendirecektir. WordPress admin bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. WordPress admin şifrenizi unuttuysanız;

blog yazımızda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

2. Softaculous Üzerinden Giriş Yapma

Softaculous üzerinden wordpress giriş yapabilmeniz için WordPress Manager bölümünden işlem yapmanız gerekiyor.

  • cPanel üzerinden işlem yapmak için Software alında yer alan WordPress Manager by Softaculous kısmına tıklayın.

  • DirectAdmin üzerinden işlem yapmak için Ek Özellikler (Extra Features) alında yer alan Softaculous Auto Installer kısmına tıklayın.

Sizleri WordPress Management bölümüne yönlendirecektir. Eğer bu bölümde değilseniz sağ üst menüde yer alan WordPress logosuna tıklayarak bu bölüme geçiş sağlayın.

WordPress Management > Installations bölümünde WordPress kurulu olan sitenizi göremiyorsanız Scan butonuna tıklayarak tarama işlemini başlatın.

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra kurulu olan wordpress yazılımını bulacaktır. Install bölümüne tekrar geliniz. Ardından listelenmiş şekilde Login yapacağınız siteleri göreceksiniz. Login butonuna tıklayarak admin panelde direkt olarak oturum açabilirsiniz.

WordPress admin panele giriş yapma işlemleri bu kadardır.

Faydalı Bağlantı;

Bir cevap yazın