WordPress Max_Input_Vars Hatası ve Çözümü

14 0

WordPress’te “PHP Max Input Vars” hatası, genellikle bir form gönderdiğinizde veya ayarları kaydettiğinizde çok fazla giriş değişkeni olduğu zaman ortaya çıkar. Bu hata, PHP’nin max_input_vars direktifi ile ilgilidir. Bu değerin artırılması sorunu çözecektir. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz:

1. Select PHP Version Üzerinden

cPanel veya DirectAdmin üzerinde yer alan Select PHP version üzerinden diğer adımları uygulamadan direkt olarak max_input_vars yükseltebilirsiniz. Detaylı bilgi;

Blog yazımızda yer almaktadır.

2. php.ini Dosyasını Düzenleyerek

Sunucunuzun PHP yapılandırma dosyasını (php.ini) düzenleyerek bu değeri artırabilirsiniz. Bu dosyada aşağıdaki satırı bulun ve değeri artırın:

Bu değişiklikten sonra web sunucusunu yeniden başlatmanız gerekebilir.

3. .htaccess Dosyasını Düzenleyerek

WordPress kök dizininde bulunan .htaccess dosyasına aşağıdaki satırı ekleyerek max_input_vars değerini artırabilirsiniz:

4. wp-config.php Dosyasını Düzenleyerek

WordPress yapılandırma dosyası olan wp-config.php dosyasına aşağıdaki satırı ekleyebilirsiniz:

5. .user.ini Dosyasını Kullanarak

Bazı hosting sağlayıcıları .user.ini dosyasını destekler. WordPress kök dizinine .user.ini dosyası oluşturup veya mevcut dosyayı düzenleyip aşağıdaki satırı ekleyerek değeri artırabilirsiniz:

Değişikliklerin Kontrolü ve Uygulanması

Değişiklikleri yaptıktan sonra, WordPress sitenizde form gönderme veya ayarları kaydetme işlemlerini tekrar deneyerek hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, değeri daha da artırmanız gerekebilir veya başka bir yöntem denemelisiniz.

Bu yöntemlerden biri veya birkaçı sorununuzu çözecektir. Hatanın devam etmesi durumunda, sunucunuzun yapılandırması ile ilgili daha derinlemesine bir inceleme gerekebilir.

Bir cevap yazın